ЦІНИ переглянути

Як вибрати ковані решітки

Справжній камін на дровах, живий вогонь у вогнищі, став своєрідним символом домашнього тепла і затишку. Від того, наскільки раціональні аксесуари до каміна залежить не тільки безпеку господаря, але і загальне враження гармонії інтер’єру. Ми на прикладах розглянемо, як вибрати ковані решітки на камін.
Як вибрати ковані решітки

Для чого потрібна камінна решітка

Камінних решіток встановлюється дві – одна в нижній частині споруди під топкою, для припливу холодного повітря, як правило правило, це просте функціональне виріб, його не видно і декоративної функції воно не несе. У самій топці встановлюється декоративна решітка, яка:

  • забезпечує конвекцію (повітрообмін);
  • збільшує тепловіддачу або ККД каміна;
  • є захистом від іскри і вугілля.

Йтиметься саме про цю решітку.
У будинках з маленькими дітьми для більшої безпеки декоративна решітка топки каміна дублюється металевою сіткою.
Вид і конструкція решіток залежить від стилю, в якому виконаний камін і інтер’єр в цілому.

Матеріали, конструкція, форма

Камінні решітки виконують з самих різних матеріалів, але найчастіше це чавун і сталь, як найбільш вогнестійкі і довговічні матеріали, зустрічаються варіанти з алюмінію або кераміки.

По конструкції решітки можуть бути вбудовані, з жорстким закріпленням в порталі, їх передбачають на етапі проектування. Найчастіше це два симетричних полотна, що навішуються на петлі з боків порталу, але зустрічаються і підйомні, і опускаються конструкції. Другий варіант – приставні конструкція, зібрана на відльоті від вогнища.

Форма вироби цілком залежить від фантазії замовника і дизайнера: найчастіше прямокутник, але може бути арка, овал, трикутник або фантазійна форма, особливо коли інтер’єр виконаний в актуальних стилях – бохо, постмодерн, хай тек.

Стиль

Стиль решітки повинен відповідати стилістиці інтер’єру, тільки тоді осередок буде виглядати гармонійно. Для інтер’єру, стилізованого під античність, грати можуть зображати характерні мотиви – грифони, гірлянди з виноградного листя, розетки.

Стиль

Мотиви готики в інтер’єрі зустрічаються не часто, але для любителів цього стилю можна рекомендувати аркову конструкцію вогнища і решітки.

романский стиль

Прагненню перетворити будинок в своєрідну фортецю з декором в дусі лицарських роменів відповідає романський стиль і аналогічне рішення декоративних ґрат.

Kamin 5-min

Стилістика епохи Відродження, наступні за нею бароко і рококо надавали деталізації візерункам особливе значення. Решітка з багатим декором і позолоченням якнайкраще відображає ці тенденції.

Стилістика епохи Відродження

Стилі 19 століття – класицизм і ампір набагато стриманіше в використанні дрібного декору, камінні решітки простої форми прикрашалися медальйонами або картуші з ініціалами господаря, фамільним гербом.

Kamin 8-min

Сучасна стилістика інтер’єрів – хай тек, мінімалізм, техно, впровадження нових технологій, привели до появи каменів із закритими топками, коли камінна решітка просто не потрібно, а повітрообмін регулюється за допомогою вентилятора. Такий камін більш безпечний, коли мова йде про сім’ї з маленькими дітьми, але в декоративності така конструкція поступається традиційним домівок.

Сучасна стилістика інтер'єрів

Замовити ковані решітки на камін за наявними зразками або індивідуальним малюнку ви можете в компанії “Кузня Львів”, майстри якої з’єднують традиції ковальства з інноваційними технологіями.