ЦІНИ переглянути

Ковані решітки на вікна

Життя в приватному будинку, таунхаусі або на 1 поверсі багатоповерхівки вимагає дотримання особливих заходів безпеки: захистять від небажаних візитерів і несанкціонованого проникнення надійні замки, захисні ковані решітки на вікна або ролети. На жаль, ролети не додають естетики житлового будинку, від них віє офісним холодом, тому більшість домовласників воліє ковку – найнадійніший і найбільш економічний варіант захисту віконних пройомів.

Фото 1 – Квіти і сови прикрашають грати асиметричного малюнка.

forged grilles (1)

Захисні решітки на вікна – види і способи установки

Віконна решітка в залежності від завдань бувають самих різних видів:

  • Стаціонарні, закріплені наглухо.

Фото 2 – решітка, наглухо забита в проміжку.

 решетка, наглухо заделанная в проеме

  • Знімні

Фото 3 – знімна конструкція, закріплена за 4-м точкам.

forged grilles (6)

  • розпашні і розсувні.

Фото 4 – розкривні конструкція

forged grilles (9)

При плануванні замовлення потрібно передбачити додатковий вихід через вікно в разі пожежі або іншої надзвичайної ситуації, а тому в приміщеннях без спальних місць можна встановити стаціонарні, а в спальнях – конструкції з однієї орної або розсувний стулкою.
Фото 5 – грати на арковому вікні.

forged grilles (8)

Розсувна конструкція вимагає установки напрямних, що треба передбачити на стадії проектування будинку і вписати в архітектурне рішення, так само кілька поступається орної в надійності. Орні решітки економічніше, надійніше і простіше в експлуатації, не псують фасад, а тому краще.
Надійною вважається решітка з відстанню між вертикальними прутами не більше 15 см, щоб у відкриту фрамугу не міг пролізти дитина. По горизонталі прути також повинні періодично з’єднуватися зварюванням, щоб їх неможливо було відігнути. Конструкція зі смугової сталі обійдеться дешевше, з квадратного і круглого прутка – жорсткіше, міцніше і надійніше.

За способом установки також можливі варіанти: грати можна встановити в отворі або на фасадній стіні. Про захист краще подбати заздалегідь, до будівництва, щоб передбачити заставні елементи для приварки – це більш надійний спосіб установку, ніж кріплення на розпірних дюбелях.

Фото 6 – решітка не виступає за межі віконного отвору.
forged grilles (4)

Фото 7 – об’ємна конструкція простого малюнка як зразок функціональності і смаку.

forged grilles (7)

Захисна решітка на вікно як твір мистецтва

Звичайно, при обмеженому бюджеті можна встановити решітку найпростішого малюнка – з квадратами або ромбами, але якщо є фінансові можливості, краще замовити захисну ковані грати по готовому зразку або індивідуальним малюнку. За допомогою цього елемента можна додати всьому будинку брутальність або витонченість, прикрасити квітами або зображенням фамільного герба, ініціалами господаря, стилізувати під улюблений архітектурний стиль.

Фото 8 – простий і елегантний малюнок відсилає до часів лицарства і романської архітектури.

forged grilles (5)

Фото 9 – Малюнок стилізований під архітектуру модерну, яким так багатий Львів.

forged grilles (10)

Обробку можна урізноманітнити забарвленням під срібло, золото або бронзу або виконати напилення порошкової фарбою – на сьогоднішній день найнадійніший захист від корозії.

Фото 10 – Позолочені бутони троянд і листя додають конструкції яскравості і динаміки.

forged grilles (2)

Ковані вироби у Львові являють собою зразок з’єднання функціональності і краси. Стверджуючи малюнок замовлення слід пам’ятати, що вікно служить для доступу світла, а решітка – перешкода. Потрібен баланс між захисними властивостями і щільністю елементів ковки.