ЦІНИ переглянути

Види різання металу: аналіз чотирьох методик

Ми вирішили коротко проаналізувати чотири які вважаються найбільш точними типу різання металевих заготовок. Призначення статті – лікбез, невеликий екскурс, який може бути цікавий тим людям, які збираються замовити виготовлення металоконструкцій.

Типи різки

ТИПЫ ТОЧНОЙ РЕЗКИ МЕТАЛЛА, ИХ ПРЕИМУЩЕСТВА

Виділяють чотири типи високоточної різки: газова, плазмова, лазерна, гідроабразивна.

Газове різання

Поширена методика, що передбачає розрізання матеріалу за рахунок подачі струменя киснево-пропанового суміші; її температура істотно вище, ніж гранична температура, при якій починається плавитися метал. Подібний спосіб досить схожий на електродну різку, проте дещо програє їй в плані точності отриманого розрізу. Зате операція може бути проведена в різних умовах і без використання дорогого обладнання, через що газове різання металу коштує порівняно недорого.

Плазмова різка

Відбувається за допомогою впливу на лист металу плазмового струменя, температура якої становить від п’яти до тридцяти тисяч градусів Цельсія. Відбувається розгін струменя електричним полем, в результаті чого вона розганяється до швидкості приблизно в 1500 метрів в секунду; це дозволяє обробляти сталеві заготовки, товщина яких становить до двадцяти сантиметрів. Результатом обробки стає отримання рівного і гладкого різу. Даний тип різання відноситься до одних і найбільш точних і не передбачає будь-якої пост-обробки заготовки. Оскільки частини, прилеглі до зони розрізу, не відчувають перегріву, не відбувається ніяких структурних змін. За допомогою методу плазмового різання відбувається обробка переважно діелектриків і листів електропровідних матеріалів.

Лазерне різання

Використання професійного лазерного обладнання дозволяє досягти результатів, за рівнем точності схожих що досягаються при обробці плазмовим методом. Тільки функцію плазми тут виконує лазерний промінь, розплавляє сталеву заготівлю в зоні різу. Зважаючи на високу точність фокусування і потужності променя оброблюваний метал не тільки розплавляється, але також відразу ж випаровується; за рахунок цього лінія розрізу залишається гладкою і чистою.

Якщо обробляється лист, товщина якого становить більше п’ятнадцяти міліметрів, буде потрібне забезпечення спеціальних умов – обдув кромки різу з використанням інертного ока; також іноді заготівля охолоджується за рахунок обробки водою. Лазерний метод застосовується переважно для виготовлення різних елементів складної форми з листів, товщина яких становить менше двадцяти міліметрів.

Гідроабразивне різання

В якості робочих матеріалів застосовуються сталь і різні сплави, а також багато кольорових металів. Одна з переваг – можливість обробки матеріалів, що відрізняються високою крихкістю і малою товщиною.

Відмінність цього методу від інших в тому, що Гідроабразивне різання передбачає механічний (а не термічний) вплив. У якості «ріжучого елемента» тут виступає водяна суміш (в якій міститься спеціальне абразивна речовина), що подається під дуже великим тиском. Досягається ширина розрізу – від половини до півтора міліметрів.

Гідроабразивний спосіб застосовується при обробці металевих листів товщиною до тридцяти сантиметрів. Важливо, що температурний показник в області розрізу не перевищує дев’яноста градусів, через що можна напевно виключити появи обумовлених термічним впливом структурних дефектів.

Крім того, процедура не передбачає виділення шкідливих для людини виділень і випарів. Методика дає можливість розрізання пачки з декількох листів, що дозволяє істотно підвищити продуктивність. Єдиний мінус – деяка схильність оброблюваного металу корозії.