ЦІНИ переглянути

Зварювання кольорових металів – професійно і якісно

Сварка кольорових металів їх сплавів широко застосовується в будівництві, в багатьох галузях промисловості, при виготовленні унікальних кованих виробів, ремонті безлічі металевих деталей. Цей процес має безліч особливостей, які необхідно враховувати при підготовці та виконанні робіт.
Зварювання кольорових металів
Кольорові метали відрізняє:

  • Висока теплопровідність, що приводить до швидкого охолодження. Запобігає зниженню якості шва попередній нагрів потужним джерелом тепла.
  • Окислення при температурі оплавлення, що приводить до появи на поверхні плівки. Для захисту від дії кисню зварювання виконують з використанням шару флюсу в захисному газовому середовищі (азот або інертний газ).
  • Велика різниця температури плавлення. З’єднання різнорідних металів з великою різницею в температурі плавлення (наприклад, цинк -419 ° С і латунь – 850 ° С) потребує збільшення швидкості плавки.

Мідь і її сплави

Мідь відрізняє висока тепло- і електро- провідність, хімстійкість. Мідні деталі з’єднують електродами – вугільними і металевими, з покриттям, використовуючи:

  • флюс;
  • захисне середовище.

Вугільні електроди вимагають в якості присадочного металу мідний пруток, що містить фосфор (< 0,2%) і срібло (< 1%). Процентний склад флюсу: бура зневоднена -70 / кислота борна – 10 / сіль кухонна – 20. Заміна NaCl на фосфат натрій дає можливість використовувати велектролітичну мідь як присадку, забезпечуючи найбільш повне видалення кислоти з розплаву.

Елементи невеликого формату підігрівають вугільної дугою, великоформатні – перед роботою нагрівають до 500 ° С в електропечі, заповненої захисним газом, що запобігає утворенню закису міді і крихкість матеріалу. Застосування азоту або інертних газів високого ступеня очищення робить сплав міцніше і корозійно стійким.
Зварювання кольорових металів - професійно і якісно

Поєднуючи елементи мідні і її сплавів з товщиною до 60 мм застосовують плазмову зварку, застосовуючи плазмотрон прямої дії скріплення виконують за 1 прохід. Шар флюсу захищає від окислення повітрям, дрібнозерниста структура виконується з використанням порошкового дроту. З’єднання деталей малої товщини здійснюється мікроплазменним зварюванням.

Дугове зварювання кольорових металів

Дугове зварювання кольорових металів застосовується для міді, алюмінію і їх сплавів. Широке використання алюмінієвих конструкцій обумовлено їх малою щільністю і масою, високою механічною міцністю і стійкістю до корозії. Складність зварювання алюмінієвих конструкцій полягає в попередженні освіти на поверхні окисної плівки, яка знижує якість кріплення. Вирішення цієї проблеми полягає в промиванні елементів до початку роботи органічними розчинниками, потім лугами NaOH і HNO3, змивають поверхневі забруднення, потім промивають охолодженою водою і осушують.

Стрижні застосовують з зварювального дроту, покриті солями хлору і фтору. Для зварювання потрібен постійний струм з зворотною полярністю, підбір сили струму залежить від Ø електроду. Оскільки алюміній має високу теплопровідність, зварюються деталі попередньо нагрівають до t = 250 … 400 ° C.
Дугове зварювання кольорових металів

Сварка в аргонової середовищі за допомогою вольфрамових електродів дає можливість зварювати сплави алюмінію кромкою від 0,8 мм, для зварювання виробів меншої товщини використовують імпульсну дугу і електрод, який не плавиться. Трифазна дуга робить можливим виконання з’єднань елементів до 30-ти мм, одночасно зменшуючи пористість шва.

Зварювання чавуну

Мала пластичність і схильність до відбілювання чавуну – причина віднесення погано зварюються сплавів. Елементи з чавуну з’єднують холодним та гарячим зварюванням. Гаряче зварене з’єднання виробляють з повним або місцевим нагріванням в 400 … 650 ° С, електродами з чавуну, графіту або вугільними. Для холодної – застосовують будь-які якісні електроди.
Зварювання чавуну

Можливо застосувати напівавтоматичний і електрошлаковий  способи зварювання деталей за допомогою електродів – чавунних пластин. Грамотно вибрані електроди, використання фторидного флюсу роблять зварювання якісним, без дефектів у вигляді вибілених швів і тріщин.

Сварка чавуну і кольорових металів вимагає знань, досвіду, великих витрат енергії, правильної організації робіт і дотримання заходів безпеки. Зварювальні послуги у Львові надає “Кузня Львів” – якісний виробник виробів з кованого металу.