ЦІНИ переглянути

Як вибрати сходи на другий поверх для індивідуального котеджу

Питання “які сходи вибрати” постає перед безліччю домовласників. Порівнювати дерево і метал варто виходячи з вимог до ідеалу, який повинен поєднувати:

 • зручність;
 • красу;
 • безпеку.

Зручність

Для зручності користування потрібно правильне співвідношення ширини щабля й висоти проступи, в індивідуальних будинках допускається ступінь шириною 250 мм, висоту підйому 200 мм. Підніматися по цих сходах легко, спускатися складніше, а для літньої людини такі сходи створює відчутні труднощі.

Важлива ширина маршу: вузькими сходами не піднімеш диван, на ній важко розминутися. Кращою вважається ширина 0,9 м – і підніматися добре, і розійтися можна без проблем.

Конструкція маршу – на косоурах, на тятивах, на больцах, на стійках, модульна, комбінована:

 1. Косоур – опорна балка, на яку ступінь спирається зверху, косоур може бути один, центральний, або 2, з боків маршу.Косоур
 2. Тятиви – опорні балки з пазами зсередини, в які вставляють щаблі.Тетивы
 3. Больци – кріпильні елементи, за допомогою яких ступені спирають на стіну або скріплюють один з одним.Больцы
 4. На стійки марш спирають, якщо кріплення до стіни або перекриття неможливе, окремий випадок такої конструкції – гвинтові сходи з центральним стовпом.винтовая лестница
 5. Модульна – збірку маршу виконують з окремих модулів, нагадує “лего”Модульная
 6. Комбінована застосовується в складних плануваннях, наприклад, одна сторона маршу кріпиться до стіни на больцах, друга спирається на косоур або тятиву.Изготовление каркасов лестниц

Виготовлення каркасів сходів – це завжди індивідуальна робота під конкретні розміри і висоту поверху.

Естетика

Краса – поняття індивідуальне: хтось хоче сходи як у палаці, іншому милий лофт або хай тек зі склом і металом. Конструкцію і обробку маршів підбирають під інтер’єр вестибюля або того приміщення, в якому сходи буде змонтована.

Сходи можна купити готові і змонтувати їх самостійно, а можна замовити індивідуально. Готові сходи виготовляють простої форми, з недорогої деревини – сосни або їли, за індивідуальним замовленням вибирають більш цінні породи – модрину, кедр, дуб.

Дерево виглядає грунтовно і статусно, особливо якщо поручні і огорожі прикрашені різьбленням. Для того, щоб зробити сходи витонченіше і освітити простір під маршем, часто не використовують підсходники, особливо в металевих конструкціях.

Металеві сходи виконують в самих різних стилях: від повністю кованих, прикрашених мереживним огорожею, які впишуться в сучасну класику, до які демонструють голий функціоналізм – прямі марші, лінійні балки і огорожі.
лестница
У сучасних котеджах частіше використовують комбіновані конструкції, металеві опори доповнюють іншими матеріалами:

 • ступенями і панельним огородженням із загартованого скла – такі сходи витончені і зіллються з будь-яким інтер’єром;лестница
 • ступенями і балясинами з натурального або штучного каменю;лестница
 • метал опорних балок пом’якшується деревом ступенів і поручнів, доповнюється кованою огорожею.лестница

Обробку маршів диктує колірне рішення інтер’єру, монтаж ступенів варто виконувати після завершення оздоблювальних робіт.

Користь

Конструкції сходів вимагають захисту і догляду. Щоб вона прослужила довго, і в разі пожежі ви змогли безпечно покинути будинок, метал покривають вогнезахисним складом, потім оздоблювальний шар.

Деревину просочують безбарвним антипиреном або комплексними складами, які захищають від загоряння, шкідників і гнилі.

Якщо в будинку маленькі діти передбачте панельну огорожу або доповніть загартованим склом звичайні поручні. Сходи без поручнів виглядають вишукано, а кручені займають мінімум місця, але чи варто ризикувати безпекою близьких?

Резюме

Якщо ви в сумніві, які сходи кращі, порадьтеся з професіоналом, можливо, вам підкажуть найкращий варіант. Чи будуть скрипіти щаблі, чи не розсохнеться косоур через пару років – залежить від якості виконання і монтажу, а не матеріалу, так що вибирайте виробника з перевіреною репутацією.