ЦІНИ переглянути

Як вибрати ковані ворота

У питаннях оформлення приватної території землевласники намагаються проявити оригінальний підхід. Перше, на що звертають увагу всі перехожі, це вхід і огорожі. Особливо популярними останнім часом стали ковані ворота. Вони і увагу привертають, і територію захищають. Головна особливість цих огороджень полягає в їх неповторному дизайні, який розробляється під смак господаря. Ми розповімо вам, як вибрати ковані ворота, які стануть головною прикрасою вашої садиби.

Поєднання в архітектурі

як вибрати ковані брами

Будинок починається з воріт, і саме вони характеризують господарів. Це обличчя будинку: якщо ворота гостинно відчинені, мають ажурні вставки, значить їх господарі доброзичливі і милі люди. До вибору кованих конструкцій слід поставитися серйозно. Адже це придбання залишиться з вами надовго. Вартість воріт залежить від багатьох причин. Краще вибирати ковані ворота з металевими елементами ковки. Вони будуть поєднуватися з ландшафтом і гармонійно впишуться в загальний архітектурний ансамбль.

Однак при всій своїй витонченості і естетики ковані ворота підходять далеко не всім дільницям і будинкам. На одностайну думку дизайнерів і архітекторів, художня ковка непогано виглядає на тлі великих котеджів в класичному середньовічному стилі, будинків з каменю, бруса або червоної цегли, ділянок з максимально відкритим простором, геометрично бездоганними газонами.

Матеріал

як вибрати ковані ворота

Для масивних кованих виробів використовується залізо, чавун, феросплави і сталеві сплави. Чавун в куванні не використовується, але бере участь у виготовленні литих елементів. Якщо продавець пропонує вам чисто чавунний паркан, він явно лукавить. Щоб створити ексклюзивну мереживну ковку, використовують титан, алюміній, мідь. Це досить цінні метали, тому їх присутність впливає на вартість.

Сучасні ворота стійкі до атмосферних явищ, випадковим пошкоджень, активної експлуатації, проявів корозії. Середній термін служби зборів – 70 років.

Оптимальний варіант висоти воріт – 2,5-3 метра. Як правило, паркан складається з невеликих секцій, має окремі ворота і хвіртку. Чим дрібніше і гущі художній візерунок ковки, тим міцнішим буде виріб. Окремі елементи та секції можуть бути з’єднані між собою системами болтів або зварюванням. Якість зварювальних робіт повинно бути на висоті. Шов повинен бути монолітним, рівним, без здутостей і пустот. Кріплення повинні бути надійними.

Ковані ворота більше для краси, ніж для охорони. Їх не слід розглядати, як серйозна перешкода від несанкціонованого проникнення. Краще передбачити додаткові системи захисту – сигналізацію, охорону, відеоспостереження, датчики руху.

Дизайн

Перш ніж купити ковані вироби, слід продумати їх дизайн. Необхідно подбати про те, наскільки гармонійно нові ворота будуть виглядати на загальному архітектурному плані вулиці і сусідніх огороджень, чи буде затишно в саду, як буде сприйматися архітектура ділянки з боку вулиці. Багато ковальські майстерні придумали для цього 3D-проектування. Це значно полегшує складність вибору. На зображенні майбутній дизайн відмінно проглядається.

Якщо ви остаточно вирішили замовити ковані ворота, віддайте перевагу класичному варіанту візерунків. Це завжди модно і вишукано.

Ми постаралися звернути вашу увагу на найбільш важливі аспекти теми. Тепер ви знаєте, як вибрати ковані вироби, які стануть візитною карткою вашого будинку.