Який землевласник не мріє побудувати на своїй ділянці альтанку – правильно, тільки той, у якого вона вже є. Для тих, хто тільки планує будівництво пропонуємо невелику екскурсію по стилям і матеріалами.
Основні види альтанок:
Традиційна форма альтанки – шестикутна дерев’яна з лавою по 5-ти сторонам і столом по центру. Коли – то вони масово стояли у всіх зонах відпочинку, житлових кварталах, на території заводів. Побудувати таку альтанку своїми руками не складно, завдяки невеликій вазі вона не вимагає капітального фундаменту: досить ущільнити і вирівняти грунт, зробити піщану подушку і гравійну засипку. Ще краще – укласти плитку.
Друге місце за популярністю займають прямокутні споруди, далі йдуть круглі в плані і фантазійні конструкції.
Одна з найпопулярніших фантазійних форм альтанок – стилізована карета.
Види альтанок для дачі зазвичай повторюють садові, але відрізняються меншим розміром. Часто власники 6 соток змушені обмежувати себе готовими спорудами, в основному це металевий каркас з дахом з полікарбонату. Але якщо дати волю фантазії, навіть в умовах обмеженого простору і з підручних матеріалів можна облаштувати оригінальне місце для літнього відпочинку.
Оригінально виглядають відкриті альтанки, забезпечені завісами з тентової тканини або москітної сітки, яка рятує від настирливих комах.
Коли площа земельної ділянки дозволяє не ужиматься, а кошти дають можливість запросити архітектора, альтанка може стати справжньою окрасою і поєднати кілька функцій, наприклад, літньої кухні, як ця споруда в стилі американського кантрі з піччю, осередком і барбекю.
Любителям східної архітектури буде цікаво спорудження, силуетом нагадує традиційної буддистської пагоди. Сітчаста конструкція з дранки від дощу прикрита полікарбонатом, який не помітний. Від яскравого сонця можна закритися декоративними віконницями. Камін перетворює альтанку в літню вітальню.
Ще один вид альтанок – ковані конструкції. Виконання кування вимагає професійної майстерності та капітальних фінансових вкладень, але результат вартий витрат.
Ковані альтанки на замовлення у Львові із задоволенням зроблять для вас майстри компанії “Кузня Львiв”.
Якщо ви визначилися з видом і матеріалом, слід викреслити проект-ескіз – план, розріз, фасади з розмірами. Припустимо, ви хочете побудувати альтанку-перголу параметрів:
Вираховуємо кількість деревини, цегли, полікарбонату, закуповуємо матеріал. Для 2-х шарової просочення деревини знадобиться антипірен і антисептик, фарба по дереву блакить або лак.
Алгоритм виконання робіт:
Альтанка готова до прийому гостей.