У міській квартирі художня ковка використовується не так часто. Справжній простір майстер художньої ковки отримує при замовленні виробів для заміської садиби, де ковані ворота, огорожі, інтер’єрні прикраси традиційні для України. Розглянемо докладніше найпопулярніші види художньої ковки.
Ковані ворота – велика площа центрального в’їзду в садибу дозволяє коваля проявити свою майстерність в повній мірі. Виготовляючи ковані ворота, майстри «Кузні Львів» використовують традиційні деталі:
Основою комірних створок стає масивний куточок, швелер, кругла або профільована труба. Ажурні деталі виготовляються з круглого, квадратного, прутка. Історично ковані розпашні ворота виготовлялися прозорими. Така конструкція дозволяла простому народу побачити розкіш палацу, території садиби.
Для сучасних приватних будинків частіше замовляють глухі ворота з накладним куванням. Це не псує вигляду воріт, так як кування добре поєднується з дерев’яними, мідними або пластиковими воротними полотнами.
Накладні ковані елементи прикрашають і розсувні ворота, які легко автоматизуються. Стиль воріт замовник вибирає на свій смак. Якщо кування використовується і для огорожі, майстер використовує аналогічні ковані елементи, видозмінюючи їх, зменшуючи розмір.
Паркани та огорожі – прозора кована огорожа доповнює ковані ворота. Знаменитим прикладом кованої огорожі стала грати Літнього саду в Санкт-Петербурзі, викувана на замовлення цариці Катерини.
Витончений, повітряний паркан виконаний в імперському стилі, для якого характерні прямі геометричні лінії, позолочені накладні рельєфи. У класичній конструкції використані цоколь і опорні колони з полірованого карельського граніту
Сучасні ковані огорожі більш прагматичні і функціональні. Опорні стовпи для кованих полотен виготовляються з бетону, обробленого декоративною цеглою, металевої труби.
Для приватних особняків ковані огорожі виготовляються висотою в 3-4 метра. Огородження висотою 40-90 сантиметрів ми виготовляємо для міських скверів, бульварів, парканчиків літніх майданчиків кафе і ресторанів.
Садові меблі – на великих присадибних ділянках з алеями, доріжками, садом кування використовується при будівництві альтанок, майданчиків для барбекю. Популярні ковані меблі для літнього відпочинку власників. Ковані крісла, лавки, столи можуть бути суцільнометалевими.
Так як сидіти на залізному сидінні не зовсім зручно, крісла доповнюються м’якими подушками. Садові меблі встановлюється стаціонарно або може забиратися в будинок на зиму. Різновидом садової лавки стають ковані гойдалки.
При виготовленні таких замовлень майстри «Кузні Львів» особливу увагу приділяють міцності каркаса, надійності механізму розгойдування (опорної труби, підшипників). Навіс може бути виконаний з дерев’яних планок, листового металу, кольорового полікарбонату.
В інтер’єрах багатоповерхових заміських будинків найчастіше використовуються ковані сходи. Як правило, кування використовується для сходових огороджень, стовпчиків, перил.
Наші майстри добре знають особливості різних інтер’єрних стилів:
Ажурні прольоти ми виготовимо в стильовій єдності з основним інтер’єром.
Каміни – в елітних заміських будинках України власники часто встановлюють каміни, додають затишок великим залам, робочих кабінетів, курильним кімнатах. Для огорожі відкритого вогню служить кована камінна решітка. Строгих канонів для камінних решіток,в не існує. Майстри «Кузні Львів» викують грати по малюнку власника або фотографій з інтернету, журналів інтер’єрного дизайну.
У такому ж стилі виковуються і численні пристосування для роботи з каміном:
У майстернях «Кузні Львів» ви можете замовити ковані вироби будь-якої складності.