Побутові вагончики являють собою допоміжне житло, яке відрізняється компактністю і невеликими розмірами. Будівлі також називають пересувними вагончиками, вагонами-будинками. Виготовлення побутових вагончиків здійснюється в короткі терміни з доступним матеріалів, що визначає невисоку вартість споруд.
Побутові вагончики з успіхом використовуються для створення комфортних умов для тимчасового проживання на дачних ділянках, а також біля будівельних об’єктів. Конструкція являє собою мобільне одно- або двоповерхову споруду контейнерного типу. Металеві блок-контейнери мають міцний каркас, створений з металопрокату.
Такі побутові вагончики широко використовуються для відпочинку, проживання та харчування робітників на будівельних майданчиках, в якості пунктів пропуску, охоронних приміщень. Каркасні битовки відрізняються міцністю і довговічністю, крім того, на їх основі можна створити справжні стаціонарні модульні будівлі.
Для теплоізоляції металевих вагончиків застосовується мінеральна вата, дах з металевого листа ізолюється поліетиленом. Така побутівка може сміливо використовуватися навіть при сильному морозі, при необхідності будова додатково утеплюється.
Для тимчасового проживання на дачі затребувані дерев’яні конструкції, які відбуваються теплоізоляційним матеріалом, обладнуються світильниками, оснащуються утепленою підлогою. Стіни побутівок найчастіше обшиваються вагонкою, споруди нерідко забарвлюються зовні, що надає їм естетичного вигляду.
У порівнянні з металевими конструкціями дерев’яні побутівки відрізняються меншим терміном експлуатації і не такою великою сферою застосування. Недорогі побутові вагончики з дерева можуть використовуватися для зберігання матеріалів і обладнання на будівельних майданчиках.
Побутові вагончики застосовуються в побутових, адміністративних, промислових потребах. Будівлі використовуються в якості:
Щоб проживання в битовки було максимально комфортним, до будови підключаються різні комунікації.
При бажанні вагончик додатково оснащується:
Побутовий вагончик слід вибирати з урахуванням передбачуваної сфери використання споруди, кліматичних умов, особливостей конструкції. Якщо побутівка купується для будівельного майданчика, необхідно віддавати перевагу міцним будівлям з надійним каркасом. Щоб запобігти деформації або поломку вагончика при транспортуванні, конструкція повинна мати додаткові ребра жорсткості.
Передбачається, що металеві побутівки можна використовувати навіть при -35 градусах. Однак для комфортної експлуатації в суворих кліматичних умовах обов’язково потрібно вибирати добре утеплені вагончики з цілісним теплоізоляційним шаром. Найчастіше в якості утеплювача використовується мінвата різної товщини, як правило, 50-100 міліметрів. Важливо, щоб дах битовки була зроблена з листів оцинкованого покрівельного заліза, яке забезпечує хорошу теплоізоляцію. В якості внутрішньої обробки використовується вагонка, плити OSB або ламінована ДСП, для зовнішньої застосовується профнастил.
Побутові вагончики – це мобільна будівля, яка дозволяє без зайвих фінансових вкладень забезпечити комфортні умови для тимчасового проживання. Велика сфера використання, доступна ціна і привабливий вигляд споруд робить їх затребуваними допоміжними приміщеннями в самих різних сферах.