ЦІНИ переглянути

ТОП 5 цікавих фактів про кузню

Ковані вибори надзвичайно популярні, адже їхній унікальний дизайн на розробка не може зрівнятися ні з чим іншим. Цікаві фігурки, оригінальні огорожі дозволяють створювати неймовірні дизайнерські рішення у будинку чи на приватній ділянці. Також ковані предмети активно використовуються для бізнес цілей – облаштування офісних та торгових центрів, ресторанів та інших закладів. 

Виготовляти такі речі можна лише у професійних майстернях, що іменуються кузнями. Пропонуємо вашій увазі декілька цікавих фактів про кузні.

топ 5 фактів про кузню

Кузні були без вікон

Стародавні кузні являли собою насипи, часто вриті у землю. Вікон у таких приміщеннях не було. Ця конструкція слугувала надійно, оскільки підтримувала необхідний температурний режим, а завдяки напівтемряві легше було справлятися із іскрами, що виникали під час робочого процесу.

Температура у приміщенні була важливим моментом, оскільки це безпосередньо впливало на якість виробу. Якщо допускались будь-які помилки, це доводилось перероблювати вручну.

Кузнярі – це не хлопці з богатирськими плечами

В інтернеті багато картинок, на яких кузнярі зображені у вигляді справжніх богатирів – із широкими плечима та великими м’язами на руках. Проте насправді представники цієї професії виглядають зовсім не так. Кузнярі, котрі все життя займаються цим ремеслом, зазвичай сухі та жилясті. Це все можна пояснити складними умовами гарячого цеху. 

Технологія гарячої ковки металу

Гаряча ковка – процес, під час якого відбувається розігрів металу до потрібної температури. Він повинен бути максимально пластичним та легко оброблятися механічним методом. Оптимальною температурою для таких цілей є показник в 1000 градусів. 

Після виконання необхідних форм метал «нормалізують» та піддають закалці. Нормалізацією називають процес нагрівання із подальшим проведенням остуджування на свіжому повітрі.

Закалкою іменують процес, під час якого розігрітий метал миттєво охолоджують за допомогою холодної води.

Кузнярі – найпочесніша професія

Протягом декількох століть майстерність художньої ковки була однією із найбільш поважних. Саме тому навіть прізвище Кузнєцов, Ковальов, Коваленко, Коваль – досить поширені в Україні. За підрахунками понад 6 млн. людей у всьому світі мають прізвище, пов’язане із мистецтвом ковки.

Першим металом для кузнярів було золото

Дійсно, перші метали, що використовувались для ковки, це золоті та мідні самородки. Пізніше, проводячи цікаві експерименти зі сплавами, кузнярі винайшли бронзу. Важливим відкриттям і проривом у науці стала обробка метеоритного заліза. Завдяки сплаву заліза та вуглецю надзвичайно сильно почала розвиватися сільськогосподарча сфера та металооброблювальна.

Як бачимо, історія кузень досить таки цікава. Таке ремесло не втрачає своєї популярності навіть зараз, хоча минуло вже багато років.