ЦІНИ переглянути

Ковані світильники – класичні рішення для інтер’єру та ландшафтного дизайну

Метал і дерево – два основних екологічних матеріали, вироби з яких будуть поєднуватися з будь-якими дизайнерськими рішеннями, підійдуть для благоустрою міських площ, історичних районів, сучасних комплексів. Один з найцікавіших варіантів – ковані світильники, здатні додати нотку аристократизму і унікальності будь-яким реалізованим рішенням.

Переваги кованих вуличних світильників

Ковані світильники

Класичні технології кування дозволяють виготовити унікальні по дизайну, витончені світильники для міського благоустрою, ландшафтного дизайну, облагородження прибудинкових територій, дачних і заміських ділянок.

Ковані світильники на вулицю поєднуються з будь-якими архітектурними рішеннями, при цьому мають такі переваги від виробів з простої стали, пластика і інших матеріалів:

  • Максимальна міцність, стійкість до зовнішніх механічних впливів, можливість випуску продукції в антивандальному виконанні.
  • Значно збільшений термін служби, навіть зараз в історичних частинах міст можна знайти ліхтарі, виготовлені в 17-18 століттях.
  • Універсальність, що дозволяє поєднувати ці вироби з елементами декору з інших матеріалів.
  • Аристократична естетичність, що підкреслює хороший смак, тонке відчуття прекрасного.
  • Поєднання ажурних візерунків з елементами металевої обробки скління ліхтарів дозволяє отримати дивовижну гру світла.

За допомогою кування можна зробити світильники в різному виконанні. Це і традиційні міські ліхтарі, і невисокі садові ковані світильники, і настінні світильники, що гармонійно поєднуються з кованими козирками, сходовими огородженнями.

Особливості виробництва

Поява нового обладнання істотно спростило процес кування, але основні моменти технології залишилися незмінними, що дозволяє отримати продукцію, яка ні в чому не відрізняється від історичних виробів. При цьому з’явилася можливість виробництва ще складнішої форми продукції, що тільки підвищує її дизайнерську цінність.

Основні технології, за якими роблять ковані вуличні світильники, такі:

  • Холодне кування – виготовлення світильників не передбачає попереднього нагрівання металу. При виробництві використовуються прутки з різним перетином, але в основному невеликого діаметра, їм простіше надати необхідну форму. Нарізані за розміром заготовки гнутися за допомогою ручних або механізованих пристосувань. Технологія дозволяє отримувати складні за формою, але тільки плоскі деталі майбутніх ліхтарів. Отримані комплектуючі зварюють, шви зачищають і після фарбування або іншої обробки вони будуть непомітні. Холодна кування дозволяє повністю зберегти структуру металу, істотно прискорює процес, робить його більш дешевим, але в основному застосовується для виробництва типової продукції.
  • Якщо необхідний ексклюзивний кований вуличний світильник, виготовлений за технологією гарячого кування. У цьому випадку метал нагрівається до температури близько 950-1000 градусів, завдяки чому отримує підвищену пластичність. Це дозволяє отримувати деталі ліхтарів і світильників з конфігурацією будь-якого рівня складності. Вироби такого класу коштують дорожче, але зате кожна річ буде унікальною.

Готові світильники можуть піддаватися і подальшій обробці – карбування, нанесення гравіювання, що тільки підвищить декоративну цінність.

Як захистити від корозії

Єдиний недолік кованих виробів – невисока стійкість до корозійних процесів. Але існуючі технології дозволяють усунути цю проблему. Один з найбільш поширених методів – вороніння готового виробу. Для цього готовий виріб розігрівають, наносять на його поверхню шар лляної олії або воску, після чого продовжують тримати до повного зникнення запаху.

Утворюється на металі покриття здатне надійно захистити світильник від іржі. Невеликі вироби можна воронити за допомогою лужних або кислотних складів. Крім того, особливого захисту потребують місця зварних з’єднань, які обробляються кислотним грунтом з подальшим забарвленням. Для кованих виробів найчастіше застосовують спеціальні ковальські, молоткові, порошкові або в окремих випадках акрилові лакофарбові матеріали.

Варто відзначити, що крім вуличних світильників, стабільним попитом користуються і інтер’єрні освітлювальні прилади. Люстри, бра, торшери завжди знайдуть своє місце незалежно від особливостей дизайну приміщення.

Якщо зацікавилися продукцією цієї категорії, рекомендуємо ознайомитися з каталогом майстерні «Кузня Львів», знайдеться вибір на будь-який смак і гаманець.