ЦІНИ переглянути

Ковані перила: як правильно обрати?

Перила – важливий елемент декору презентаційної зони в приватному будинку і офісній будівлі: красиво оформлений ганок або великий хол з відкритими сходами відразу дадуть зрозуміти відвідувачеві про статус і фінансовий добробут господарів або компанії.

Як вибрати ковані перила

Ковані вироби якнайкраще підходять для оформлення вхідної зони, так як поєднують в собі характеристики, які пред’являються предметів декору:

  • довговічність металу;
  • функціональність – надійно захищають сходовий марш, гарантують безпечне рух по вертикальній комунікації;
  • красу і унікальність ручної роботи.

При виборі моделі огорожі слід орієнтуватися на стиль екстер’єру будівлі або інтер’єру приміщень вхідної групи. Звичайно, якщо фасади вирішені в стилі лофт, то огорожу з завитками буде виглядати накладним елементом, а в класичному інтер’єрі брутальні хромовані труби перил створять дисонанс

Основні прикмети стилів

За багатовікову історію будівельного мистецтва від древніх Вавилона, Ассирії та Єгипту до наших днів створено безліч стилістичних напрямків, але актуальними, гармонійно поєднуються з кованими виробами, в даний час залишаються лише деякі, причому не в чистому вигляді, а в сучасній інтерпретації.

Бароко передбачає багатий флоральний декор, завитки, стилізовані раковини, герби і міфологічні образи. На фото представлений варіант сходового огородження з використанням барочного мотиву і характерних звивистих ліній.

ковані перила

Класицизму і ампіру відповідає декор більш стриманих ліній, квіткові гірлянди, медальйони з ініціалами. Часто це прості стійки у вигляді пік, прикрашені невеликими декоративними кульками або листочками, як на фотографії нижче.

ковані перила

Арт Деко і модерн увібрали в себе все саме самобутнє з стилів-попередників, часто використовуються еклектичні рішення – стилізація під Древній Єгипет, готичне мистецтво. Приклад огорожі цього напрямку ми бачимо на наступному фото.
Ковані перила фото

Сучасна класика орієнтується на архітектурні образи Древньої Греції, Риму та класицизм. Тут ми знову бачимо багатий декор у вигляді гірлянди з квітів, листя і завитків.

Ковані перила в класичному стилі

Лофт при простоті індустріальних форм віддає перевагу темним фарби і поєднання натуральних матеріалів – цегли, дерева, чавуну.

Ковані перила лофт

У стилістиці хай тек важливу роль відіграють нові високотехнологічні матеріали, способи обробки матеріалів і космічний дизайн, як на доданому зображенні.

ковані перила хай тек

Різноманіття стилів доповнюють можливості сучасних технологій обробки металу – фарбування, анодування, напилення.
Перед тим, як замовляти ковку, бажано ознайомитися з роботами ковалів на сайті компанії, подивитися зразки в натурі. Замовити ковані перила у Львові можна в спеціалізованій компанії Кузня Львів.