ЦІНИ переглянути

Ковані ліхтарі

Без ліхтарів художньої ковки важко уявити собі старовинні квартали Львова, Ужгорода, Києва, Мукачево, Тернополя. Але і в оформленні скверів, стилізованих ресторанів і кафе ковані ліхтарі сучасної роботи знаходять своє місце, стаючи оригінальною прикрасою фасадів та інтер’єрів.

Фото 1. Стилізований ліхтар на львівській вулиці.

Ковані прикраси для освітлення і реклами замовляють дизайнери, які оформляють фасади барів і ресторанів, комунальні служби, власники заміських садиб, карпатських колиб, гірських готелів і пансіонатів.

Види кованих ліхтарів

Художня ковка використовується при оформленні освітлення:

  • Міських вулиць. Для міського освітлення використовуються ковані ліхтарі двох типів. Найчастіше корпус ліхтаря встановлюється на стовпі. Опора зі сталевої труби або лиття прикрашається накладними елементами. Підвісні ліхтарі на кронштейнах використовуються для освітлення фасаду, ганку старовинної будівлі. Такі ж підвісні конструкції замовляють для заміських будинків, готелів, ресторанів.
  • Скверів і парків. Паркові алеї висвітлюються ліхтарями на стовпах. Для скверів частіше використовують ліхтарі торшерні типу, в яких корпус укріплений на невисокому стовпчику. За стилем кування ліхтарів повинна поєднуватися з деталями низьких огорож, фонтанів і альтанковий решіток.
  • Присадибних ділянок. На великих садових ділянках, територіях дорогих готелів ландшафтний дизайн використовує ковані садові ліхтарі. При комплексних архітектурних рішеннях освітлення доповнюється садовими скульптурами, огорожами, воротами, альтанками, викувані в єдиному стилі.
  • Інтер’єрів. У інтер’єрного дизайну використовуються ковані бра, торшери, настільні та підвісні світильники, люстри з декількома ліхтарями.

Краса кованих вуличних ліхтарів на фото посилюється точної стилізацією кування, гармонією сучасних робіт з архітектурним стилем будинку, площі, вулиці.

Фото 2. Настінний ліхтар біля входу в ресторан.

Всі деталі цієї сучасної кування поєднуються з арочним входом, дерев’яним орнаментом на фасаді будівлі. За рівнем майстерності робота сучасних ковалів не поступається історичними зразками, використовує такі ж технології і прийоми. Тому ковані вироби у Львові часто замовляють для реконструкції старовинних фортець, монастирів, реставрації архітектурних пам’яток.

Фото 3. Коване освітлення стіни монастирської каплиці

Такі світильники, витримані в старовинному стилі, не тільки підтримують архітектурний стиль пам’ятників, а й несуть утилітарну функцію, яка полегшує контроль і захист території.

Ковані ліхтарі: дизайн і деталі

За конструкцією кований вуличний ліхтар досить простий. Він складається з корпусу, днища, козирка, накладних елементів. Для установки на стовпі передбачено верхнє або нижнє кріплення корпусу. Настінні ліхтарі найчастіше використовують верхнє кріплення на кованій кронштейні. Умілий майстер ковальської справи може виконати корпус в формі:

  • куба (з квадратними віконцями);
  • четирехгранніка (з вікнами прямокутної або трапецієподібної конфігурації);
  • багатогранника (п’ять, шість, вісім граней донця);
  • кулі або циліндра (для решіток на плафонах використовуються горизонтальні, вертикальні, діагональні прутки).

Для відповідності обраному стилю дизайну (романського, готичного, народному, «бароко», «ампір») використовуються конструктивні і накладні елементи – візерунки, орнаментальні або асиметричні завитки, розетки, виноградні лози, листя дуба, лавра, клена, гербові щити. Усередині корпусу монтуються направляючі або затискачі для стекол, електрична арматура або свічники. Для скління вікон використовується прозоре, матове, візерункове, кольорове скло.

При розробці дизайну світильника майстер приділяє увагу всім елементам конструкції, деталей оформлення. На цьому фото кронштейна для підвіски ви можете розглянути всі складові деталі кування – квадратні прути, смуги, завитки, навершя, кулі, листя.

Фото 4. Кронштейн для підвісу настінного світильника.

В сучасних кованих виробах використовуються не тільки історично сформовані деталі. Накладні елементи на вікнах можуть оформлятися фантазійними малюнками, зображеннями звірів, птахів.

Фото 5. Сучасний настільний світильник з елементами художньої ковки.

Настінні світильники, обладнані електричними лампами, використовуються багатопланово. Вони висвітлюють номер будинку або вхідна ганок. Одночасно фасад набуває стильний вигляд, що говорить про статок і смак власника будинку.

Фото 6. Настінний ліхтар на приватному будинку.

У компанії «Кузня Львів» ви можете зробити комплексне замовлення художньої ковки для екстер’єру або інтер’єру заміського будинку, готелю. Єдиний стиль кування об’єднає всі елементи зовнішнього декору: вуличне та садове освітлення, паркан з воротами, фасадну сходи, огорожі алей. Для інтер’єру комплексне замовлення може включати художню ковку бра, торшерів, люстр, каркасів меблів, внутрішніх сходів і балконів.