ЦІНИ переглянути

Ізоляція теплиці: види, матеріали і способи покриття

На врожайність сезонних овочів і фруктів впливає безліч факторів. Створений же за допомогою тепличних комплексів, штучний мікроклімат дозволяє сформувати максимально комфортні для росту і плодоношення рослин умови. Компанія з виготовлення теплиць на замовлення у Львові пропонує на вибір конструкції під будь-які садово-городні культури незалежно від атмосферних явищ.

Але перш, ніж зводити парник, важливо точно визначитися з типом споруди, його структурними елементами і призначенням. Тобто під яку саме сільськогосподарську продукцію створюється теплиця. Існує велика кількість парникових конструкцій і кожна з них має свою специфіку. Для досягнення високої продуктивності споруди варто уважно вивчити характеристику обраного парникового комплексу.

Види теплиць

Види теплиць

Теплиці на замовлення у Львові представлені в широкому діапазоні і розрізняються по конфігурації, розмірам, призначенням і сезонності.

Форми культиваційна конструкції

  • Арочна або тунельна. Одна з найпопулярніших. Володіє високою ергономічністю, стійка до температурних перепадів і кліматичних явищ. Добре пропускає сонячне світло. Зручна для вирощування високих рослин. Відрізняється простотою збірки, транспортування і монтажу. При необхідності може збільшуватися за рахунок додавання секцій.
  • Односхила (пристінна). Простий і економний варіант. Підходять для невеликих ділянок. Встановлюється шляхом прилаштовування до стіни будинку спрямованістю на південну сторону. Потребує особливої уваги при виборі матеріалу покриття.
  • Двосхилий. Має вигляд будиночка. Одна з найбільш звичних і поширених конфігурацій. Характеризується дешевизною і високою міцністю конструкції. Відрізняється стійкістю до кліматичних чинників (снігу, вітру, зливі і т. Д.) І багатофункціональністю. Передбачає широкий вибір покрівельних покриттів і додаткову стилізацію.
  • Краплеподібна. Має незвичайну конструкцію і ідеальна в умовах північного клімату. Споруда дуже міцне. Несуча здатність тепличної покрівлі становить до 70 кг опадів на 1 м². Чи не затримує сонячне світло, забезпечуючи його рівномірне розсіювання по всій площі конструкції.
  • Багатогранна. Досить складний конструкційний варіант. Сприяє повноцінному висвітленню внутрішнього простору споруди за рахунок погран сонячної ілюмінації протягом дня. Вимагає особливої педантичності питанні підтримки стабільного температурного режиму.

Габарити

За умовчанням. Припускають орієнтацію на параметри класичного виду покриття, полікарбонату – 12х2,1 м.
Нестандартні. Розрахунок розміру проводиться за індивідуальними вимірами, у відповідність з даними використовуваного покрівельного матеріалу.

Сезонність парника

  • Зимовий. Призначений для цілорічного вирощування плодових культур і рослин. Має грунтовій фундамент і різнорідну систему опалення – сонячну, біопаливну або технічну. Для даної споруди краще комбінований тип споруди. Сама конструкція може зводитися як на поверхні грунту, так і з поглибленням в нього.
  • Літній. Призначений для швидкого дозрівання плодів і захисту від можливих заморозків на грунті. Тип обігріву сонячний, але в окремих випадках може підігріватися штучними джерелами тепла. Також можливо добриво біоматеріалами – компостом, перегноєм, гноєм.

Типу призначення теплиці

  • Овочева.
  • Квіткова.
  • Розсадна.

Матеріали

Виготовляються парники, а саме їх каркаси, з дерева, ПВХ, алюмінію та металу.

дерев’яний каркас

Дуже варіативний і підходить для теплиць різних конфігурацій. Потребує антисептичної обробки спеціальними протигрибковими просоченнями. При вкопування опорної частини конструкції в землю, вимагає надійної гідроізоляції.

пластиковий каркас

Дешевий і простий в установці. Чи не іржавіє і не покривається корозією. Стійкий до впливу хімічних і лужних речовин, промислово, побутовим кислотам і добрив. Має естетичний зовнішній вигляд.

алюмінієвий каркас

Нетоксичний і екологічно безпечний тип конструкції. Простий в догляді. Не вимагає фарбування. Стійкий до корозії і гниття.

сталевий каркас

Стабільний і міцний. Має складну конструкцію і технологію монтажу. Відрізняється високою зносостійкістю і підходить в якості капітального тепличного комплексу.

Покриття парника

Покриття парника
Для створення оптимальної ізоляції теплиці використовуються наступні матеріали:

  • Скло. Класичний варіант. Пропускна здатність світла дорівнює 94%. Має відмінні теплоізоляційні властивості. Покриття стійке до температурних коливань і впливу хімікатів …
  • Поліетилен. Найдоступніший тип покриття. Не підходить для зимової теплиці, але ідеальний для літнього парника. Добре пропускає сонячне світло, створюючи рівномірне освітлення всередині споруди. Володіє низькою теплоізоляцією і здатністю утворювати конденсат, котрий сприяє скупченню бруду, пилу і розвитку хвороботворної для рослин мікрофлори. Період заміни – раз в 1-3 року.
  • Полікарбонат. Рівень світлопрозорості становить 87% і цей показник неізменчів навіть з плином часу. За теплоізоляції в кілька разів перевершує скло і поліетиленову плівку. Ударостійкий, з високими експлуатаційними показниками. Дуже гнучкий і може використовуватися під будь-яку форму теплиці. Максимальний термін служби близько 20 років.
  • Агроволокно або геотекстиль. Практична альтернатива поліетиленовій плівці. Багаторазового використання. Добре пропускає воду і пар, не рветься і забезпечує оптимальну циркуляцію повітря.

Для отримання якісного і щедрого врожаю дуже важливо дотримуватися не тільки правил конструювання тепличної споруди, але дотримуватися необхідних фітосанітарних умов по вирощуванню рослин, термічно і хімічно грамотно обробляти грунт, стежити за чистотою грунту і стабільністю атмосфери всередині теплиці.