ЦІНИ переглянути

Ефективні методи захисту кованих і зварних металоконструкцій

При тривалій експлуатації кованих або збірних конструкцій з металу головним ворогом заліза (низьковуглецевої сталі) стає іржа. Для захисту від корозії художню ковку, зварні паркани потрібно спеціально обробляти. Якщо саморобний паркан, хвіртку не захистили антикорозійними складами, це можна зробити при ремонті конструкції.

Захист металу при виготовленні кованої конструкції

При виготовленні ковані металоконструкції збираються з окремих елементів. Для художньої ковки використовуються такі фігурні елементи, як «бублик», «равлик», «торсіон» (гвинтоподібно скручений прут), «волюта», «оголовок», піки, кільця.

Кованая ограда с использованием фигурных завитков, оголовков, волют.

При куванні зовнішня поверхня металевого прута ущільнюється «наклепом». Після нагріву сталь вступає в хімічну реакцію з атмосферним киснем, отримуючи природне вороніння. Для старіння художньої ковки застосовують спалювання на поверхні металу воску, лляної олії. Деталь, нагріту до світло-жовтої мінливості, обмазують воском або олією, продовжують утримувати над горном до зникнення запаху.

Воронение завитка воском

Новоутворена на сталі плівка оксиду заліза стає надійним захистом від корозії, стійка до «атмосферної хімії». Для вороніння кування можна використовувати і хімічні способи (лужні, кислотні). Але ці способи застосовуються тільки для невеликих виробів, які можна занурити у ванну з розчином, нагрітим до 150 градусів.

Сучасні технології побутової, самостійної ковки часто з’єднують деталі зварюванням (газової або електричної). Зварювальні шви стають найбільш вразливим місцем конструкції.

Торсион с заваренными концами

У місцях зварювання розігрітий метал втрачає наклеп, вороніння. Сталь, розігріта зварювальними струмами, змінює структуру. Вогнища іржі з’являються і на чистому металі електрода, яким заповнений зварений шов. Тому для захисту місць зварних з’єднань кваліфіковані ковальські майстерні використовують грунтування поверхні кислотним грунтом, обробку швів антикорозійними шпаклівками. Після антикорозійної обробки метал в точках з’єднання підфарбовується.

Досвідчені майстри, що працюють за старовинними технологіями, які не застосовують електрозварювання. Фігурні деталі, завитки, прутки з’єднуються хомутами, кільцями.

Завитки ограды, соединенные тремя кольцами.

Через складність, трудовитрат такий спосіб з’єднання набагато важчий і дорожчий, ніж зварювання. Кожне кільце, хомут розігрівається в горні до червоного кольору. На місці з’єднання йому надають потрібну форму, замикають край. Але при цьому зберігається наклеп, вороніння, не потрібні додаткові заходи антикорозійного захисту, грунтовка і фарбування кованого виробу.

Збірні конструкції на присадибних ділянках

Для огорож, хвірток, огорож присадибних ділянок використовуються не тільки ковані конструкції. Металеві паркани виготовляють із сітки-рабиці, будівельної арматури, профільованого листа. За антикорозійного стійкості на першому місці серед цих матеріалів стоїть оцинкований профнастил.

Але тонкий шар цинку, нанесений на сталеву жесть в заводських умовах, іржавіє в місцях подряпин. При складанні огорожі або брами уразливими для іржі місцями стають отвори, просвердлені для кріпильних метизів (болтів, саморізів). Від чистого металу всередині отворів іржа може розвиватися і під шаром цинку.

У парканів з сітки-рабиці корозія найчастіше за все починається від місць приварювання сітки до рамки, штирів, що з’єднують рамку з опорними стовпами. Тому всі металеві паркани рекомендується фарбувати водостійкими фарбами. Виняток становлять огорожі з профільованого листа з полімерним покриттям.

Профілактика та ремонт

При експлуатації металевих конструкцій головним засобом профілактики стають регулярні огляди і підфарбовування місць з облупленою фарбою. Якщо ви не підфарбовували огорожу або металеву паркову скульптуру, яка з’явилася іржу потрібно видаляти якомога швидше. Свіжа іржа на фігурних елементах кування, в місцях зварних з’єднань видаляється скребком, металевою щіткою.

Удаление ржавчины с пик кованой ограды.

Для великих іржавих площ можна використовувати «болгарку» з абразивним кругом. Після очищення метал обробляють інгібітором корозії. Деформовані поверхні кування заповнюють шпаклівкою, шліфують, грунтують, фарбують акриловими, алкідними емалями. Надійні матеріали для антикорозійної обробки (епоксидні, поліефірні шпаклівки, кислотні ґрунти) найпростіше знайти в автомагазинах.