ЦІНИ переглянути

Реставрація металевих дверей: тонкощі і нюанси

Реставрація металевих дверей – складний процес, що вимагає врахування багатьох нюансів. Якщо ви вирішили взятися за подібну роботу самостійно, дрібна помилка може стати фатальною. Тому – переважно в якості загального лікбезу, але ніяк не детального посібника – і була написана ця стаття. Ми вирішили виділити основні тонкощі, що стосуються забарвлення і заміни оббивки.

Підготовка до фарбування: основні етапи

двері

Якщо реставрація вхідних дверей передбачає забарвлення, необхідно підготувати поверхню; основні етапи:

  • Демонтуйте ручки і декоративні частини.
  • Видаліть старий барвистий шар, приведіть в порядок іржаві місця.
  • Обов’язково пройдіться по всій поверхні наждачним папером.
  • Знежирте поверхню (засіб можна знайти практично в будь-якому відповідному магазині)

Популярні фарби: переваги і недоліки

  • Порошкова фарба. Класичний варіант, що відрізняється поєднанням ефективності та простоти використання. Нанесений шар швидко висихає і створює захисний бар’єр, за рахунок якого двері не страждає від сонячних променів і стає стійкою до подряпин. Вартість порівняно невисока.
  • Молоткова фарба. Головна перевага – специфічний зовнішній вигляд: поверхня стає трохи шорсткою, візуально нагадує молоточний бойок. Недолік – необхідність в пульверизаторі. Покриття зберігає первинний вигляд досить довго.
  • Нітрофарби. Єдине вагома перевага – низька вартість: витрати мінімальні. Однак довговічністю барвистий шар похвалитися не може: він поступово втрачає первинний зовнішній вигляд зважаючи нестійкості до вологого повітря, ультрафіолетових променів, вібраційних дій.

Іноді використовують автомобільну фарбу і емаль на основі алкіду; недоліків у них практично немає, проте коштують вони значно дорожче згаданих вище аналогів.

Реставрація вхідних дверей: заміна оббивки

двері

Для заміни оббивки вам знадобляться певні інструменти, в числі яких: болгарка, рулетка, олівець, кисть для клею, хрестоподібна і плоска викрутки (останні необхідні для демонтажу і подальшого монтажу фурнітури елементів і ручок). Наведемо алгоритми (вони можуть змінюватися в залежності від особливостей індивідуальної ситуації), опустивши «загальні» пункти на кшталт монтажу замків і дверей, стосовно до різних матеріалів:

  • Ламінат. Потрібно виміряти довжину і ширину дверного полотна, після чого відповідно до отриманих даних обрізати ламінат. Тепер можна закріпити рейки (використовуйте рідкі цвяхи) і зібрати з оббивного матеріалу «щит»; звертайте особливу увагу на пазові з’єднання ламелей. Наступний етап знову вимірювальний: потрібно дізнатися відстань між рейками, після чого «підігнати» під отримані дані ламінат. Згодом потрібно розмітити на щиті місця, де буде знаходитися замки, випиляти їх, покрити рідкими цвяхами поверхню дверей і укласти туди щит. Фактично – все: далі залишається тільки придавити ламінат і почекати пару годин.
  • МДФ. Особливих тонкощів тут немає: головне – попередньо обробити дверне полотно (принцип той же, що і при фарбуванні), після чого потрібно, не помилившись, намітити місця, де розташовані замки і вічко, і випиляти відповідні отвори. Далі нескладно: за допомогою рідких цвяхів закріплюються панелі і приклеюється куточок.
  • Шпон. Головна перевага шпону – невисока вартість укупі з приємним зовнішнім виглядом. Перед роботою обов’язково потрібно зробити поверхню рівною. Є кілька тонкощів і в самому процесі: обклеювання шпоною потрібно починати з торців, оскільки в іншому випадку будуть помітні стики. Потім переходите до центральної частини, звідти йдучи наліво і направо: по центру потрібно намітити вертикальну лінію, по середині якої і буде встановлено перший Шпоновая лист; його функція – бути направляючої для інших. Зауважимо, що приклеювання шпону передбачає проглаживание гарячим язиком крізь спеціальний папір (звичайно, вже після розміщення на поверхні полотна). Хоча опис може виглядати мудрим, насправді процедура куди простіше, ніж у випадку з ламінатом і МДФ-панелями.

Пара заключних слів

Тепер ви знаєте, як оновити металеві двері. При виборі матеріалів водячи себе в першу чергу з індивідуальною ситуацією. При виникненні труднощів (наприклад, ви ніколи не проводили подібних робіт раніше і боїтеся допустити помилку) варто скористатися послугами фахівця. Часом реставрація металевих виробів у Львові коштує не так уже й дорого; найголовніше – не помилитися з вибором фірми.

Сподіваємося, що дана стаття була вам корисна, і бажаємо удачі!