ЦІНИ переглянути

Як правильно фарбувати ковані вироби

Створення кованих виробів завжди вважилося складним мистецтвом. Це ремесло полягало не у простому приварюванні одна до одної декількох залізяк, а створенні складного і красивого виробу.

Але виготовити величний шедевр, наприклад, ковані перила на сходи – це тільки початок, адже готовий виріб необхідно ще й пофарбувати. Як правильно це робити та за допомогою яких матеріалів – поговоримо далі.

Фарбування кування: особливості

На перший погляд може здаватися, що процес фарбування кованих виробів нічим не відрізняється від фарбування речей, наприклад, із дерева, але це зовсім не так. Перш за все, для фарбування кованих виробів використовуються спеціальні фарби. А сам процес малярних робіт потребує спеціальних навиків для отримання покриття високої якості, адже при неправильному виконанні робіт навіть дорога якісна фарба не врятує металевий виріб від корозії.

Фарбування кованих виробів: етапи підготовки

Фарбування кованих виробів

Перед тим, як купити ковані вироби перейти до, необхідно виконати деякі підготовчі роботи. Цей етап являється надзвичайно важливим, адже саме від нього залежить, наскільки якісно виріб буде захищений від корозії і як довго протримається декоративне оздоблення.

Порядок підготовки кованого виробу до фарбування є наступним:

  • Якщо кування не нове і вже має шар фарби, необхідно видалити його. Для цього можна використати будівельний фен, наждачний папір або спеціальну хімічну суміш.
  • Після того, як стара фарба була знята, металеву поверхню необхідно зачистити від слідів іржі. Найкращий результат буде після піскоструйної обробки. Але використання наждачного паперу чи металевої щітки також можливе.
  • Зачищену поверхню металу знежирюють за допомогою уайт-спирту або іншого розчину із відповідним складом.
  • На завершення поверхню виробу покривають шаром ґрунтовки. Цей процес нічим не відрізняється від самого фарбування, тому ґрунт можна наносити за допомогою пензлика чи розпилювача. Перед нанесенням грунтовку необхідно ретельно розмішати і наносити тонким рівномірним шаром.

Фарбування

Після того, як грунтовий шар просохне, можна переходити до нанесення фінішного декоративного покриття.

Перша за все необхідно підготувати фарбу. Найбільш популярними для фарбування кованих виробів являються:

  • Ковальська фарба;
  • Молоткова фарба;
  • Акрилова фарба.

Перед тим, як обрати один із варіантів, необхідно ознайомитися із характеристиками фарби, щоб переконатися, що покриття задовольняє вас і підходить для покриття виробу.

Якщо щільність фарби вам не підходить, її можна розбавити за допомогою розчинника до необхідної консистенції. Враховуйте, що для різних типів фарби необхідні різні розчинники.

Підготовлена фарбувальна суміш наноситься на попередньо оброблену поверхню. Якісна фарба сама буде добре лягати на поверхню, не залишаючи прогалин, але майстру також необхідно стежити, щоб шар покриття був рівномерним, не залишав патьоків. Для рівномірного профарбовування важкодоступних місць можна скористатися тонким пензликом чи пензликом із вигнутою ручкою.